Job. D. Grash  
 

O autorce

Píše texty i hudbu, sama interpretuje své skladby s kytarou. Jako dítě začínala hrou na housle, pak na kytaru, klavír a violoncello. První její skladby vznikaly ve velmi raném období, ale teprve ve svých 14ti letech začala vystupovat před veřejností v různých studentských klubech v Gdaňsku.
V tomto období prožila hluboký zlom ve svém myšlenkovém a emocionálním světě. Z mladé ateistky se stala vroucí křesťanka. Toto nové přesvědčení velice ovlivnilo texty jejích písniček. Říkávalo se o ní, že káže hudbou. V té době se její hudební žánr mezi popem a jazzem nehodil do sakrálních míst a proto často zpívala svoji duchovní hudbu v neduchovním prostředí, později pak i v kostelech.

V roce 1978 byla v Londýně vydána její gramofonová deska "Chci být tvým hlasem", v Krakově pak natočila v roce 1991 magnetofonovou kazetu "Portrét". V současnosti připravuje CD nejnovějších písniček. Grash je autorkou více než 150. skladeb. Texty píše v rodném polském jazyce.

Do vnitřního bohatého světa Grash můžeme nahlédnout skrze její výtvarné a hudební díla, které prezentuje na těchto stránkách.

 
CZ PL EN Galerie Praha YouTube Facebook