Job. D. Grash  
 

O autorce

Gražyna Pawlas Kaletová tvoří pod pseudonymem JOB D. GRASH. Narodila s v roce 1955 v polském přístavním městě Gdaňsk. Tam ukončila lékařské bakalářské studium elektroradiologie. V roce 1979 se provdala a přestěhovala do Čech.

Volnou ateliérovou tvorbou se zabývá od roku 1987. Po otci zdědila své výtvarné sklony. Pracuje s dřevem, kůží a přírodním materiálem. Postupně se dostává k olejomalbě. Kombinuje strukturu a reliéf s olejovými barvami a akrylem. Za pomoci abstrakce, symboliky a realistických prvků vytváří svůj vlastní styl. Její práce udivuje bohatstvím nápadů, důsledností a čistou adjustací. Absolvovala řadu autorských výstav v České republice. Díla Grash najdeme v soukromých sbírkách sběratelů v Evropě a Americe. Její tvorbu oceňují především nároční, moderní a citliví milovníci umění. Svá díla prezentuje v různých galeriích v České republice. Byla dlouholetou majitelkou Galerií v Táboře, Ústí nad Labem a v Praze.

Umělecké sklony v hudební tvorbě zdědila po matce, která kvůli čtyřem dětem nechala kariéru swingové zpěvačky. Grash byla vnímavá a citlivá na různé hudební žánry.

 
CZ PL EN Galerie Praha YouTube Facebook